Druhy podprsenek a jejich použití

Chcete-li si vybrat vhodnou podprsenku, určete si nejdříve, na jaké použití ji potřebujete a podle toho si vyberte vhodný druh. Na trhu je mnoho rozmanitých podprsenek. Pojďme si představit hlavní druhy.

Univerzální podprsenky

Představují běžné podprsenky vhodné na každodenní nošení. Tyto podprsenky jsou hladké, nemají krajku a většinou jsou vyráběné z přírodních materiálů, které jsou zpravidla v kombinaci s lycrou.

Push-up podprsenky

Push-up podprsenky jsou oblíbené mezi ženami menšího poprsí. Mají vycpávky, které prsa pozvednou a stlačí k sobě. Díky tomu dekolt vypadá plnější. Push-up podprsenky jsou velmi sexy.

Kojící podprsenky

Jde o takové podprsenky, které usnadňují přístup k prsům. To je možné díky otevírání košíčků. Žena si tak při kojení nemusí sundávat celou podprsenku. Kromě toho jsou tyto podprsenky maximálně příjemné a pohodlné. Vyrábí se z antibakteriálního a prodyšného materiálu.

Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenky musí být především pevné. Prsa se při sportu nesmí hýbat. Mohla by se na nich podtrhat kůže, zvlášť když má žena větší ňadra. Sportovní podprsenky také musí být z kvalitního a savého materiálu.

Bezešvé podprsenky

Bezešvé podprsenky zajišťují ještě větší komfort. Rozlišujeme je s výztuží a bez výztuže. Jsou tak pohodlné, že si ani nebudete uvědomovat, že máte podprsenku na sobě. Přitom perfektně plní svou funkci.

Gelové podprsenky

Jde o další druh podprsenky se zvětšujícím efektem. Vycpávky jsou zde gelové. Vyznačují se měkkostí a tím, že se lépe přizpůsobují ňadrům než vycpávky z jiných materiálů. Gelové podprsenky se hodí pod každé oblečení.

Zmenšující podprsenky

I když mnoho žen chce alespoň opticky zvětšit svá prsa, jsou i ženy mající opačný problém. Pro ty jsou určené zmenšující podprsenky. Jejich tvar je přizpůsoben tak, aby se prsa opticky zmenšila a zároveň se tvarovala.

Máme ještě další druhy podprsenek. Jmenujme si samodržící podprsenky, podprsenky s kosticí, krajkové podprsenky, podprsenky Bardot, podprsenky Demi Cup atd.