Materiály spodního prádla

U každého oblečení chceme, aby bylo z materiálu, který se bude příjemně nosit. Obzvlášť důležité to je u spodního prádla, které má přímý kontakt s naší pokožkou, a to přímo s její nejcitlivější částí.

O materiálech spodního prádla

Materiály spodního prádla musí být příjemné na nošení a nesmí dráždit citlivou pokožku. Materiálů, ze kterých se vyrábí spodní prádlo, je na trhu mnoho. Pojďme si přiblížit nejčastěji používané materiály. Jsou jimi:

Bavlna

Bavlna je klasickým přírodním materiálem, který je na dotek velmi příjemný. Vyznačuje se pevností a odolností. Díky pohodlnosti, kterou bavlna přináší, jde o velmi častý materiál určený k výrobě spodního prádla.

Mikrobavlna

Jde o kvalitní a jemnou česanou bavlnu, která je získávaná speciální technologií. Díky svým jedinečným vlastnostem se perfektně hodí na výrobu bezešvého spodního prádla, u kterého jsou ještě větší nároky na pohodlnost. Spodní prádlo z mikrobavlny je pevné, barevně stále, ale zároveň velmi jemné. Mnohé spodní prádlo z mikrobavlny se vyrábí v kombinaci s elastanovými vlákny.

Viskóza

Viskóza se vyrábí ze dřeva či bavlny. Je vyráběná na bázi regenerované celulózy. Viskóza je vhodnou alternativou přírodních materiálů. Hlavní výhodou viskózy je její velmi dobrá absorpční vlastnost. Navíc oceníte i pohodlnost a příjemnost materiálu. Spodní prádlo není jen z viskózy. Kombinuje se s různými materiály, ať už syntetickými či přírodními.

Elastan

Elastan představuje syntetické vlákno, jehož hlavní vlastnost můžeme odvodit z názvu. Elastan je velmi pružný a dlouho drží svůj tvar. Další výhodou je menší mačkavost prádla. Elastan není základním materiálem pro výrobu spodního prádla. Je přidáván k jiným vláknům.

Lycra

Jde o velmi kvalitní syntetické vlákno, které má vysokou pružnost. Je odolné proti vytahání a dobře splývá. Spodní prádlo, ve kterém je přidána lycra, se velmi dobře nosí.

Existují i další materiály, ze kterých se vyrábí spodní prádlo.