Správný výběr podprsenky

Víte podle čeho vybrat podprsenku? Mnohdy není jednoduché najít takovou podprsenku, která by vám dobře seděla, a vy se v ní cítila dobře. Pojďme si dát několik tipů na co se soustředit při výběru podprsenky.

Nejdůležitější je správná velikost

Volte vždy přesnou velikost, kterou máte. Zdá se vám to jako samozřejmost? Mnohé ženy volí menší či větší velikost, která prsům nevyhovuje. Nesnažte se opticky zvětšit prsa tím, že je napěchujete do menší podprsenky.

Správnou velikost podprsenky zjistíte změřením obvodu hrudníku. Měřte ho těsně pod prsy. Kromě toho je ještě třeba změřit obvod přes ňadra. Zjistíte tak velikost košíčků.

Co ještě brát v potaz při výběru podprsenky

Důležité je také vybrat optimální typ podprsenky. Pro menší prsa se hodí především push-up podprsenky. V nich budou vaše prsa vypadat plnější a větší. Máte-li větší prsa, volte vždy podprsenky s kosticí, které budou pro ně vhodnou operou. U větších prsou je vhodné volit i široká ramínka, která se nebudou zařezávat do ramen. Zároveň si jen nastavte tak, aby nepadala.

Kostice jsou různé. V základě rozlišujeme dva typy - kostice ve tvaru písmene U a kostice miskovitého tvaru. Které budou pro vás lepší? Opět záleží na velikosti vašich ňader. Pro větší ňadra se hodí kostice ve tvaru písmena U.

Samozřejmě i u podprsenek je důležitý výběr kvalitního materiálu. Nejlepší jsou přírodní materiály, které vám zajistí maximální pohodlí.

Podprsenku také volte podle účelu použití. Jinou podprsenku si pořídíte na milostné svádění, sport či běžné nošení.

Následky špatného výběru podprsenky

Ač se to nezdá, dlouhodobé nošení nevhodné podprsenky vám může způsobit mnohé potíže. Mezí hlavní důsledky patří špatný vliv na tvar hrudního koše, utlačování vnitřních orgánů, blokáda páteře, dýchací potíže, ale také bolesti hlavy, zad či závratě. Nošením nevhodné podprsenky může také docházet k deformaci prsou.